Ratuj kręgosłup…schudnij! cz.2

11114Dzisiaj jeszcze parę słów do tematu ratowania kręgosłupa z poprzedniego wpisu: https://www.beme.com.pl/kartki-z-kalendarza/ratuj-kregoslup-schudnij/ który miał duży odzew w Waszej prywatnej korespondencji do mnie. W zalewie przeróżnych diet i sposobów rady Paula McKenny wydają się być naprawdę proste do zastosowania…i jak się sama przekonuję – skuteczne! Dlatego serdecznie polecam przeczytać jego książkę, lub chociaż wypróbować informacje z niej, które podałam w poprzednim i w tym wpisie.

11115Bardzo pomocna może się okazać SKALA GŁODU:

1. Osłabienie z głodu

2. Dokuczliwy głód

3. Umiarkowany głód

4. Lekki głód

5. Stan neutralny

6. Przyjemnie najedzony

7. Syty

8. Napchany

9. Wzdęty

10. Mdłości z przejedzenia

Przyjrzyj się tej skali i wsłuchaj w swoje ciało. Jak silny głód odczuwasz w tej chwili? Każdy człowiek jest inny, ale z zasady należy coś zjeść, kiedy znajdziesz się na trzecim i czwartym poziomie – to znaczy, kiedy odczuwasz głód, ale zanim jest on dokuczliwy.Jeżeli zaczekasz z jedzeniem do pierwszego czy drugiego poziomu, twój organizm przestawi się na tryb głodówki i prawdopodobnie zjesz więcej niż twoje ciało potrzebuje, a nadmiar jedzenia odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej.

11112

Im częściej będziecie się wsłuchiwać we własny głód tym szybciej uda się wam rozpoznać subtelne sygnały płynące z ciała, zanim kiszki zaczną wam grać marsza, a mózg przestanie działać sprawnie.Zachowując cztery złote zasady:

1. Jeżeli odczuwasz głód – JEDZ.

2. Jedz tylko to na co ma ochotę twój organizm, a nie to co twoim zdaniem należy jeść.

3. Jedz ŚWIADOMIE i delektuj się każdym kęsem.

4. Kiedy już się nasycisz, PRZESTAŃ jeść.

 

Najlepiej przestać jeść na szóstym czy siódmym poziomie, kiedy człowiek czuje się przyjemnie nasycony, ale jeszcze nie zapchany czy wzdęty.

11116

 

Jak Wam wcześniej pisałam – po szczerej analizie doszłam do wniosku, że przyczyną mojego przytycia było zajadanie problemów emocjonalnych związanych z moją chorobą i całą tą sytuacją z nią związaną. Myślę że problem ten dotyka wiele osób, niekoniecznie chorych. Może być wiele problemów na które reagujemy “zajadaniem”. Jak rozpoznać głód emocjonalny?

1. Głód emocjonalny jest gwałtowny i intensywny. Głód fizyczny narasta stopniowo i powoli.

2. Głodu emocjonalnego nie zaspokoisz jedzeniem w przeciwieństwie do fizycznego.

Jeżeli jesz, jesz, jesz i jesz, a równocześnie nie odczuwasz sytości, to dlatego, że nie potrzebujesz jedzenia – musisz zmienić swoje uczucia. Kiedy łakniesz dobrych uczuć(albo tymczasowego zamaskowania tych złych) żadna ilość jedzenia ci tego nie załatwi.To kolejna różnica między głodem emocjonalnym a fizycznym – jeśli zajmiesz się źródłem głodu uczuciowego, nie wróci on przez wiele godzin! Pomocne mogą być ćwiczenia PRZYJAZNE LUSTRO.

11117

W swych fascynujących badaniach na Uniwersytecie Hertfordshire profesor Ben Fletcher osiągnął spektakularne wyniki, ucząc uczestników eksperymentu, by tylko jeżeli poczują głód – wyszli z domu, wyłączyli telewizor, pospacerowali, porozmawiali z przyjacielem albo nawet poszli do kina. Dzięki temu zlikwidują głód uczuciowy i wychwycą subtelne sygnały emocjonalne, jakie im wysyła ciało. Gdy sygnały te ucichną, łatwiej usłyszeć i zareagować na fizyczne uczucie głodu i sytości.

Do książki dołączona jest płyta z sesją relaksacyjną. Zachęcam do posłuchania, jest dostępna w internecie, podaję link: http://www.cda.pl/video/143497de

Życzę Wam (i sobie) sukcesów w ratowaniu tak ważnego organu jakim jest kręgosłup! Pozdrawiam serdecznie. Bogumiła

11113

 

 

 

 

 

Jedna myśl nt. „Ratuj kręgosłup…schudnij! cz.2

  1. Dziękuję Bogusiu za ten temat ? jak zawsze trafiasz w punkt ? sesja relaksacyjna super! ? Miło zobaczyć błysk radości w Twoich oczach…tak trzymaj! Serdeczności!

Możliwość komentowania jest wyłączona.