Intencje na Wrzesień/Pogotowie Modlitewne Św. Charbela

A111113

Rozpoczyna się miesiąc WRZESIEŃ więc po raz kolejny zapraszam do do naszej wspólnej modlitwy za orędownictwem Świętego Charbela  w ramach prowadzonego przeze mnie (pod opieką ks. Jarosława Cieleckiego http://padrejarek.pl/ks-cielecki/ ) Domu Modlitwy Św.Charbela (DM59)                                

Modlimy się w otrzymanych intencjach w każdy czwartek o godzinie 20.00

Swoje intencje na ten miesiąc proszę wpisywać pod tym wpisem.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy modlą się o mój powrót do zdrowia,  przesyłają finansowe dary serca poprzez Fundację Avalon                     https://www.beme.com.pl/czy-mozesz-mi-pomoc-konta-do1-podatku-darowizny/                 lub w jakikolwiek inny sposób wspierają mnie w rehabilitacji i trudach codzienności.         Lista Darczyńców:   https://www.beme.com.pl/dziekuje/                                                 Niech Wam dobry Bóg błogosławi, a Święty Charbel uprasza potrzebne łaski.     Pamiętam o Was w swojej modlitwie i mówię z serca płynące : Bóg zapłać!

A111112

WRZESIEŃ MIESIĄCEM PISMA ŚWIĘTEGO                                                                      

Idea września jako miesiąca Pisma Świętego została zainicjowana w 1971 r. w Brazylii w związku z obchodzeniem w ostatnią niedzielę września Krajowego Dnia Biblii. Ostatnia niedziela września jako Dzień Biblii została wybrana z powodu bliskości liturgicznego wspomnienia św. Hieronima, tłumacza Wulgaty, przypadającego 30 września.               Podczas miesiąca Pisma Świętego w grupach, parafiach, diecezjach przypomina się podstawowe wiadomości na temat Słowa Bożego oraz pogłębia znajomość konkretnej księgi. Zwraca się szczególną uwagę na właściwe czytanie Słowa Bożego, które w skrócie można przedstawić w sposób podany poniżej.
Dzięki apostołom, najbliższym świadkom Jezusa Chrystusa, przyszła do nas Dobra Nowina o Zbawieniu, głoszona przez Syna Bożego. Św. Piotr wyznał: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego!” (J 6, 68). Wiara w Słowo, które jest żywe! Słowo, którym jest sam Chrystus: On jest Słowem żywym! Pismo Święte, jest jak list, dziś aktualizowany przez praktykę wiary w świetle Tradycji Kościoła i magisterium papieskiego.
Co Słowo Boże mówi mi dziś, tu i teraz? Bóg przemawia, również dziś, a Jego Słowo jest skierowane do wszystkich ludzi. To jest wielka tajemnica Słowa Bożego. Bóg do każdego indywidualnie kieruje Swój głos. Fakt ten ma ogromne konsekwencje. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, co Bóg mówi, aby nie przegapić tej szczególnej chwili. W związku z tym staje się konieczne pytanie: Co Bóg mówi do mnie dzisiaj?

Wiara w Słowo, które daje życie! Słowo, które jest skierowane do mnie osobiście, jest źródłem prawdziwego życia. Słowo należy przyjmować z głęboką wiarą, Słowo, które jest zawsze skierowane do mnie – tu i teraz! Słowo jest słowem stale obecnym. Jezus, wysyłając uczniów na cały świat, nakazuje im, aby nauczali wszystkie narody głosząc Słowo dokładnie tak, jak ono było im przekazywane.

A111111

Czytanie Słowa Bożego zakłada otwartość na działanie Ducha Świętego oraz szukanie pogłębienia w komentarzach. Są ważne niektóre wstępne uwagi zawierających przegląd podstawowych informacji o środowisku, w którym księga została napisana. Dlatego należy zrozumieć szerszy kontekst Pisma Świętego. Kontekst różniący się w zależności od czytanej księgi. Ważne jest również uwzględnienie różnych rodzajów literackich czytanych fragmentów Pisma Świętego, pamiętając, że autorzy biblijni wykorzystywali różne rodzaje literackie. Ostatnia uwaga dotycząca lektury Pisma Świętego dotyczy uniknięcia największego niebezpieczeństwa w czytaniu Biblii, jaką jest fundamentalistyczna interpretacja tekstu. Taką interpretacją jest patrzenie na dosłowne znaczenie każdego zdania Pisma Świętego, nie biorąc pod uwagę historycznego kontekstu powstania tekstu. Czytając Słowo Boże staramy się odkryć przesłanie, które zaprowadzi nas do zbawienia.

W miesiącu Pisma Świętego zachęca się, aby dzień rozpocząć od lektury Słowa Bożego. Tradycja Kościoła daje nam psalmy podczas Liturgii Godzin. Ważne jest, aby rozpocząć modlitewną lekturę (Lectio Divino) Słowa Bożego, aby Ono mogło przebywać w naszym serca w ciągu dnia, aby jak Maryja zachowywać Słowo w swoim sercu. Poszczególne grupy uczą modlitewnego czytania Pisma Świętego.

Ks. Artur Karbowy SAC/ Horyzonty misyjne http://www.horyzonty.misjesac.pl

Porzucona księga

Przeklinasz ten świat
tak okrutny
zakłamany
pusty
nieludzki
Rzucasz się desperacko
w nieprzewidywalny
nurt wydarzeń
Zagłuszasz głos serca
nie wiedząc
jak żyć
mówisz
że masz
wszystkiego dosyć
Czasu nie masz
na nic
Na parkowej ławce
wśród zeschniętych
liści
leży porzucona
Biblia
Księga Życia
recepta
na wszystkie
twoje bolączki

/Bogumiła Dmochowska z tomiku Motyle Amadei /

A111115

 

WAŻNA INFORMACJA:

W ostatnich dniach maja 2014 otrzymaliśmy list z Sanktuarium Świętego Charbela dotyczący relikwii Świętego:

Szczęść Boże!

Jestem Przedstawicielem Sanktuarium Sw Charbela z Annaya na Polskę.
Co miesiąc dociera do Libanu ponad 200 listów z prośbą o wysłanie relikwii św. Charbela do Polski.

Ze względu na brak możliwości obsłużenie wysyłek przez Ojców Maronitów z Libanu, przekazali oni pewną ilość reliktów św. Charbela do Polski. Mogą one być wysłane każdemu kto na adres:
Rzymskokatolicka parafia pw. św. Jadwigi
Wrocław-Kozanów
ul. Pilczycka 25
54-150 Wrocław
wyśle prośbę wraz z zaadresowaną na siebie kopertą zwrotną z naklejonym znaczkiem pocztowym.

Zaadresowana koperta ze znaczkiem powinna być dołączona do listu kierowanego pod wyżej podany adres.
Ze względów organizacyjnych obecnie jest to jedyna droga otrzymania reliktów Świętego Charbela.

W innych sprawach można się kontaktować z nami również drogą mailową:
stcharbelpoland@gmail.com lub info@saintcharbel.com

W związku z dużą ilością próśb, prosimy o cierpliwość. Na pewno wyślemy do Państwa tę cenną relikwię.

A111114

 

Obrazy aniołów: Zielonogórskie Anioły Leeloo

25 myśli nt. „Intencje na Wrzesień/Pogotowie Modlitewne Św. Charbela

 1. Proszę o modlitwę o łaskę zdrowia dla Kubusia, który jest 26 dzień po przeszczepie szpiku. Leczenie nie przebiega tak jak powinno. Kuba ma 10 lat.

 2. św.Charbelu proszę o pomoc w zdaniu ważnego egzaminu ze specjalizacji dla siebie i swoich koleżanek.Dziękuję wiem ze nam pomożesz a ja obiecuję dotrzymać danej Ci obietnicy.

 3. Św Charbelu proszę o cud uzdrowienia i siłę do walki z chorobą nowotworową dla najważniejszej osoby w moim życiu ukochanej mamy Bogusi, proszę Św Charbelu módl się za nią u tronu Boga, nie opuszczaj jej w tych trudnych chwilach

 4. Proszę o modlitwę w intencji mojego syna o nawrócenie i uwolnienie z homoseksualizmu.

 5. Święty Charbelu błagam o łaskę uzdrowienia serduszka mojej wnuczki, która urodzi się z bardzo ciężką wadą serca. Córka pragnie tego dziecka i czeka na nie z wiarą, że będzie zdrowe. Pomóż mojej córce i jej dziecku. Opiekuj się nimi w czasie ciąży, porodu i spraw by obie były zdrowe.

 6. Święty Charbelu proszę o wstawiennictwo za mną ,żeby Borys uwierzył w moją czystą przyjaźń ,żeby zrozumiał ,że nie wszystkie kobiety sa złe i przebiegłe ,że jest możliwa prawdziwa przyjaźń między kobietą ,a mężczyzną

 7. Święty Charbelu proszę o modlitwę za moją córkę Natalkę i jej poczęte maleństwo ,żeby je szczęśliwie donosiła i urodziła ,żeby przetrwała trudy na jakie jest wystawiana –proszę o modlitwę

 8. Święty Szarbelu zwracam się do Ciebie z prośbą o łaskę nawrócenia i opamiętania dla syna i męża. Ty wiesz najlepiej jakiej łaski oni potrzebują.Proszę zanieś moją prośbę przed Boży tron. Bóg zapłać

 9. Święty Charbelu proszę o łaskę nawrócenia dla mojej córki Małgorzaty. Weź pod swoją opiekę jej synka Daniela zachowaj w czystości jego ciało i duszę.

 10. Święty Charbelu Wyjednaj u Jezusa i Maryi łaskę nawrócenia mojej córki Małgorzaty. Rozjaśnij mroki jej serca i wzbudź w niej pragnienie świętości. Proszę Cię, abyś wziął pod swoją opiekę jej synka Daniela, Błagam Cię zachowaj w czystości jego ciało i duszę.

 11. Święty Charbelu z ufnością powierzam Ci wszystkie sprawy które leżą mi na sercu, wszystkie intencje za które się codziennie modlę; te osobiste, rodzinne, wspólnotowe, te powierzane mi w różnoraki sposób, te do których się zobowiązałam. Święty Charbelu, proś Ducha Świętego by działał z mocą we mnie, przeze mnie dla pożytku rodziny i całego Kościoła.

  • MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEGO SZARBELA
   Wszechmogący wieczny Boże, który dałeś nam w osobie Świętego Szarbela wzór, jak mamy nieustannie realizować i doceniać życie nadprzyrodzone, a także potrzebę pokory i wyrzeczenia się, racz nam udzielić za Jego wstawiennictwem Łaski………….. ,o którą Cię prosimy przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
   Najmiłosierniejszy i wiekuisty Ojcze, Ty przez Ducha Świętego wybrałeś świętego Szarbela, aby świadczył swoim życiem o ważności życia nadprzyrodzonego i dałeś nam Go jako głos wołający i budzący sumienia. W Piśmie świętym odnajdywał Twoją wielkość i świętość, w Eucharystii spotykał się z Twoją bliskością a na modlitwie doświadczał pokoju i błogosławieństwa. Samotność zastępowało mu przyjmowanie Chleba Życia, a przez przyczynę Najświętszej Dziewicy ukochał szczególnie Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Dlatego też prosimy Cię przez wstawiennictwo i zasługi świętego Szarbela, który tak gorąco Cię umiłował, abyś wlał w nasze serca żywą wiarę i gorącą miłość wraz z prawdziwą skruchą serca i mocnym postanowieniem poprawy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 12. Św.Charbelu z pokorą i wiarą proszę o pojednanie męża z Bogiem,o uwolnienie go od wpływu szatana i złych duchów,zjednoczenie w komunii św.z miłosiernym Chrystusem,aby z wolnym(od fałszywych obrazów naszej miłości í naszego małżeństwa)sercem wrócił do domu i stworzył upragnioną rodzinę…
  Zabierz od niego ból, zniechęcenie i brak wiary w naszą miłość i jedność.Spraw by w prawdzie dojrzał wartość naszego kilkunastoletniego,dobrego małżeństwa i by dał się kierować miłością,którą za wszelką cenę stara się “zakopać” na dnie serca.Pomóż mi stać się taką,jakiej potrzebuje mój mąż i nasze małżeństwo. Prowadź nas ku Bogu i naszemu odrodzonemu małżeństwu…i jeśli taka wola Pana- ku naszej rodzinie…Módl się za nami…Czuwaj nad nami i kieruj ku zjednoczeniu naszej miłości,ku chwale Boga.Spraw byśmy byli żywym świadectwem miłosierdzia Bożego i miłości przez Niego stworzonej,dla tych,którzy wątpią,szukają albo się oddalili od Boga (którzy patrzą na mnie z “politowaniem”).
  Dziękuję za dotychczasowe łaski,głównie za spokój jaki mi wlewasz w serce i ciało…i za te niewidoczne dla mnie…Czuwaj nad moim mężem…oddalaj zło…

 13. W intencji Doroty proszę o łaskę uzdrowienia z raka piersi…święty Charbelu proszę módl się za nami…

Możliwość komentowania jest wyłączona.