Modlitwa za Przyjaciół/ Pogotowie Modlitewne św. Charbela – Intencje na maj, czerwiec, lipiec, sierpień 2016

kraków

W czwartek 28 kwietnia byłam w Krakowie na Mszy św. z ojcem Józefem Witko OFM. Obok własnych intencji zaniosłam tam modlitwę za moich Przyjaciół, wszystkich tych którzy idą mi z pomocą modlitewną i materialną w walce o zdrowie. Z całego serca Wam dziękuję, że ze mną jesteście! Niech PAN Wam błogosławi…

Modlitwa za Przyjaciół
Ojcze,
Proszę Cię, byś pobłogosławi moich przyjaciół.
Proszę Cię, abyś łaską dotknął ich duszy w tej właśnie chwili.
Gdzie jest ból, daj swój pokój i miłosierdzie.
Gdzie jest zwątpienie, udziel na nowo ufności w Twoją moc działania.
Gdzie jest zmęczenie lub wyczerpanie, proszę Cię, byś udzielił zrozumienia.
Cierpliwości i siły, gdy będą uczyli się poddawania Twojemu prowadzeniu.
Gdzie jest duchowy zastój, proszę Cię, byś go odnowił przez objawienie Twojej bliskości i przez pociągnięcie ku większej zażyłości z Tobą.
Gdzie jest strach, objaw Twoją miłość i udziel Twojej odwagi. Gdzie jest grzech, który blokuje, ujawnij go i zerwij jego panowanie nad życiem moich przyjaciół.
Udziel im także swojego błogosławieństwa, aby nie doznali niedostatku.
Daj im dar rozróżniania, by rozpoznawali siły zła wokół siebie, a także objawiaj moc, którą mają w Tobie, by je pokonywać.
Dziękuję Ci Boże, za ich czułe, kochające i szczodre serca, każdy gest miłości przez nich mi okazany. Błogosław im Panie i obdarzaj potrzebnymi łaskami.
Proszę Cię, byś uczynił to, w imię Jezusa. Maryjo osłaniaj ich swym matczynym płaszczem.
Amen

Kochani, z całego serca dziękuję tym, którzy nie zostali obojętni na moje wołanie o pomoc https://www.beme.com.pl/kartki-z-kalendarza/daj-mi-szanse-prosze/  Bardzo trudno jest prosić, trzeba do tego pokory, w sercu czai się lęk, czy zostaniemy zrozumiani i wysłuchani, czy wystawimy się tylko na pogardę… Dziękuję Wam za empatię, za serca pełne miłości, za gotowe do pomocy dłonie… Dzięki Wam mój świat jest piękniejszy! Maj – miesiąc Maryi, polecam Was Jej opiece.                                                                    Niech dobry Bóg Wam błogosławi…                                                                                   z darem modlitwy                                                                                                                   Bogumiła

konwalie_niezapominajki

Jak co miesiąc, także w rozpoczynającym się miesiącu maju zapraszam                        do naszej wspólnej modlitwy za orędownictwem Świętego Charbela  w ramach prowadzonego przeze mnie (pod opieką ks. Jarosława Cieleckiego  http://padrejarek.pl/ks-cielecki/ ) Domu Modlitwy Św.Charbela (DM59)                                Modlimy się w otrzymanych intencjach w każdy czwartek o godzinie 20.00

Swoje intencje na ten miesiąc proszę zostawiać pod tym wpisem.

maryja_swieta

Maj – najpiękniejszy z miesięcy roku – jest poświęcony Matce Bożej. Przyroda rozkwita w całym swoim blasku, budzą się do życia drzewa, a wiosenne kwiaty pięknie stroją trawniki i rabaty. Jak Polska długa i szeroka, we wszystkich kościołach i kaplicach, przy odświętnie ubranych kwiatami przydrożnych, wiejskich kapliczkach, schodzą się w majowe wieczory ludzie na wspólną modlitwę, nazwaną nabożeństwem majowym.  Litania loretańska weszła na trwałe w polską tradycję naszej narodowej kultury. Modlitwa ta wyraża w najprostszych i najpiękniejszych słowach tajemnicę człowieczeństwa i świętości Maryi. Poszczególne wezwania, chwalące Maryję jako naszą Matkę, zawierają wszystkie nasze prośby i dziękczynienia.                                   Modlimy się ufnie i żarliwie do Matki Bożej o zdrowie, zgodę w rodzinie, nawrócenie, pomoc w trudnych sprawach, pomyślność dla Kraju.                                                             Matka Chrystusowa, Ucieczka grzesznych, Pocieszycielka strapionych, Królowa Polski, Królowa rodzin – wezwania te i inne dają poczucie bezpieczeństwa i nadzieję. Maryja jest bowiem najpewniejszą Orędowniczką u Boga, bliską każdej ludzkiej doli.

konwalie_kwiaty_dzwonki

WAŻNA INFORMACJA:

W ostatnich dniach maja 2014 otrzymaliśmy list z Sanktuarium Świętego Szarbela dotyczący relikwii Świętego:

“Szczęść Boże!

Jestem Przedstawicielem Sanktuarium Sw Charbela z Annaya na Polskę.
Co miesiąc dociera do Libanu ponad 200 listów z prośbą o wysłanie relikwii św. Charbela do Polski.

Ze względu na brak możliwości obsłużenie wysyłek przez Ojców Maronitów z Libanu, przekazali oni pewną ilość reliktów św. Charbela do Polski. Mogą one być wysłane każdemu kto na adres:
Rzymskokatolicka parafia pw. św. Jadwigi
Wrocław-Kozanów
ul. Pilczycka 25
54-150 Wrocław

wyśle prośbę wraz z zaadresowaną na siebie kopertą zwrotną z naklejonym znaczkiem pocztowym.

Zaadresowana koperta ze znaczkiem powinna być dołączona do listu kierowanego pod wyżej podany adres.
Ze względów organizacyjnych obecnie jest to jedyna droga otrzymania reliktów Świętego Charbela.

W innych sprawach można się kontaktować z nami również drogą mailową:
stcharbelpoland@gmail.com lub info@saintcharbel.com

W związku z dużą ilością próśb, prosimy o cierpliwość. Na pewno wyślemy do Państwa tę cenną relikwię.”

sz1

12 myśli nt. „Modlitwa za Przyjaciół/ Pogotowie Modlitewne św. Charbela – Intencje na maj, czerwiec, lipiec, sierpień 2016

 1. Szczęść Boże!
  Bardzo proszę o modlitwę o zdrowie dla mojego 4,5 miesięcznego synka. Synek choruje na nieuleczalną wielotorbielowatość nerek. Choroba ta prowadzi do niewydolności nerek. U mojego synka torbiele pojawiły się bardzo szybko, i jest ich już duzo. Proszę o modlitwę, ja też modlę się do Św. Charbela o uzdrowienie mojego dziecka.
  Bóg zapłać!

 2. Proszę o modlitwę za wstawiennictwem św. Chrabela o opamiętanie i odmianę serca i umysłu dla osoby Bogu wiadomej oraz o naprawę relacji między nami. Ostatnia deska ratunku…Bóg zapłać.

 3. Prosze o modlitwe za Madzie ktora ma 3 tygodnie i 17.06 bedzie operowana. Ma rzadka wrodzona chorobe i czeka ja seria operacji. Prosze tez o modlitwe za jej rodzicow.

 4. Gorąco proszę o intensywną modlitwę za moją przyjaciółkę Kasię – żonę i mamę – o cud uzdrowienia jej z zaawansowanej, bardzo rzadkiej choroby genetycznej. Tylko cud ją może uratować. Jezu miłosierny zlituj się nad nią. Dzisiaj wieczorem uczestniczy w modlitwie wstawienniczej, proszę o włączenie jej do swoich modlitw. Bóg zapłać.

 5. Proszę o modlitwę za moją mamusie.Niedawno dowiedziałam się,że zdiagnozowano raka piersi.Mój świat runął:(

 6. Święty Charbelu gorąco proszę wstawiaj się u Pana za moją rodziną. Błagam pokornie o nawrócenie dla męża i dzieci, uwolnienie syna z wszelkich uzależnień, łaskę stałej, dobrej pracy dla mnie i szczęśliwie zdany egzamin na prawo jazdy i bycie dobrym kierowcą. Proszę by młodszy syn syn poprawił matematykę i był dobrym dzieckiem. Kocham i dziękuje.

 7. Swięty Charbelu proszę wstaw sie do miłosiernego Boga o dobrą ofertę pracy dla Grzegorza mojego syna aby ta praca była pracą niezmienną i dobrą
  a pracodawca człowiek prawy i uczciwy. Błagam Św Charbelu.
  Bogu niech będą dzięki za takich świetych.

 8. Bogusiu, noszę w sercu Twoją intencję. Dziś proszę o modlitwę za Ryszarda, który ma zaawansowaną chorobę nowotworową, a w najbliższą środę czeka go operacja usunięcia guza z kręgosłupa.

 9. W intencji Czytelników tego bloga, o Boże błogosławieństwo i potrzebne im łaski. Święty Charbelu prosimy wstawiaj się za nami!

Możliwość komentowania jest wyłączona.