Coczwartkowe Pogotowie Modlitewne Świętego Charbela – intencje na PAŹDZIERNIK

rr3

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej.

Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe,które my Polacy otoczamy wyjątkową czcią. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie.

Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, narody i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła.

Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów.

https://www.beme.com.pl/kartki-z-kalendarza/nowenna-pompejanska-i-swiety-charbel/

 

NASZ RÓŻANIEC ŻYCIA

 

Maryjo, Matko,

gdy pozdrawiam Ciebie –

z tymi,

dla których stałaś się

źródłem siły,

bramą nieba,

wieżą obronną,

pociechą we łzach,

ukojeniem w bólu,

Matką w sieroctwie,

Przwodniczą w służeniu

tym,

którymi wzgardził świat…

Z nimi

wyznaję moją miłość

i zawierzam siebie

na zawsze.

 

/ks. Alojzy Henel/

 

Zapraszam do do naszej wspólnej modlitwy za orędownictwem Świętego Charbela  w ramach prowadzonego przeze mnie (pod opieką ks. Jarosława Cieleckiego)                      Domu Modlitwy Św.Charbela (DM59)                                                                                   Modlimy się w otrzymanych intencjach w każdy czwartek o godzinie 20.00

Swoje intencje na ten miesiąc proszę wpisywać pod tym wpisem.                                  Gorąco zachęcam do ufnego powierzania orędownictwu tego wielkiego(i skutecznego) Świętego swych wszystkich trosk i radości, oraz do łączności modlitewnej z nami. Postarajmy się w tym miesiącu odmówić choćby tylko jeden dziesiątek różańca dziennie w intencji naszych bliskich i nas samych, a zobaczymy że świat wokół nas wypięknieje…

rr

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy modlą się o mój powrót do zdrowia,  przesyłają finansowe dary serca poprzez Fundację Avalon                     https://www.beme.com.pl/czy-mozesz-mi-pomoc-konta-do1-podatku-darowizny/                 lub w jakikolwiek inny sposób wspierają mnie w rehabilitacji i trudach codzienności.           Niech Wam dobry Bóg błogosławi, a Święty Charbel uprasza potrzebne łaski.     Pamiętam o Was w swojej modlitwie i mówię z serca płynące : Bóg zapłać!

rr2

MODLĘ SIĘ

 

Modlę się:

Gwiazdo przewodnia –

Świątynio życia –

Siostro tych,

którzy spełnili wszystko,

co im wyznaczył Pan.

Tobie składamy modlitewne

róże życia:

radości,

cierpienia,

nadzieję chwały w Bogu.

Przywołujemy Ciebie,

jak się woła o światło w nocy,

i o wodę w czas pragnienia.

Weź w ręce tych,

które stały się,

siostrami biednych ludzi

świata – uproś im pełne życie-

u Twego Syna, Pana naszego.

Amen.

 

/ks. Alojzy Henel/

rr5

TAJEMNICE RADOŚCI

 

Dziwna jest radość świętych –

radość cierpiących,

radość zapomnianych

nieuznanych,

ubogich,

czystych,

wybaczających…

A może właśnie tu

stoi kolebka

prawdziwej radości ?

 

/ks. Alojzy Henel/

rr7

TAJEMNICE BÓLU

 

Niech palce odczytają

z różańcowych liter

bezmierne milczenie bólu.

Niech szept wiary

przygotuje nas

na chwilę niepojętą.

Prosze o łaskę

zrozumienia krzyża.

 

/ks. Alojzy Henel/

rr4

TAJEMNICE CHWALEBNE

 

Przyjdźcie do mnie

tajemnice ludzkiej nadziei,

wydarzenia pozaziemskie,

świat Boga i człowieka,

po oddaniu ciała,

po mroku ziemi,

niepojęte spotkanie

w Domu Ojca.

 

/ks. Alojzy Henel/

rr1

 

 

 

 

47 myśli nt. „Coczwartkowe Pogotowie Modlitewne Świętego Charbela – intencje na PAŹDZIERNIK

 1. Proszę o umocnienie ludzi dobrej woli niosących własnym życiem, a nie tylko ustami światu orędzie Ewangelii, bolejących nad tym, że Miłość jest odrzucana, niekochana i nieodkryta. Oni sami zaś nieodpowiednio potraktowani,
  jak Ten który ich posłał. Dobry Ojcze,który jesteś nieprzyjacielem naszych nieprzyjaciół i odnosisz się wrogo do odnoszących się tak do nas,proszę o pokutę dla ludzi obłudnych…

 2. „Na zwycięstwo składa się każda chwila, którą kochamy.” /G.Wojtczak/
  Przez wstawiennictwo Najświętszej Panien ki, Św. Józefa, Świętych Archaniołów Michała, Gabriela oraz Rafała, Św. Jozafata – patrona dnia dzisiejszego, Św. Ignacego, Św. Jadwigi, Św. Zygmunta, Św. Augustyna, Św.Joanny dArc, Św. Rity, Św. Moniki, Św. Brygidy, Św. Kingi, Św. Celestyny, Św. JPII, Św. Charbela oraz Św. Brata Alberta, Św. Ojca Pio, Św. Katarzyny Sieneńskiej, Św. Klary, Św. Róży oraz Św. Faustyny, zawierzam Bożemu Miłosierdziu siebie, moją Kochaną Rodzinę, Przyjaciół, a zwłaszcza Nieprzyjaciół, Współpracowników, a także Wszystkich Kapłanów, których ogarnia moje serce… Jak zwykle w sposób niezwykle szczególny zawierzam Bogu mojego Przyjaciela, Ojca Duchownego, Umiłowanego w Panu ks. Grzegorza Lechowicza, prosząc o głębokie i piękne oczyszczenie Jego Serca, by zdecydowanym i prężnym krokiem prawdziwie na CHWAŁĘ BOGU ruszył w ciemno za Światłem, Którym jest Sam Jezus Chrystus, …i tylko w tę Piątą Stronę Świata, bo i nigdzie więcej! Proszę również o całkowite wypełnienie Woli Bożej dla nas, o Światło Ducha Świętego, o Wielką Bożą Odwagę i Siłę w wiernym pielgrzymowaniu, które wyznacza nam Pan Zastępów. Napełniaj nas Panie Twoją wierną, niepojętą i uszczęśliwiającą Miłością, aż po same brzegi naszych serc, byśmy nie ustali w niesieniu jej na cały Twój Boży świat, w który nas posyłasz. Przenikaj mnie, Boże, i poznaj moje serce, doświadcz mnie i poznaj moje myśli. I zobacz, czy idę drogą nieprawą, a prowadź mnie drogą odwieczną. Pokoju ducha Kochani…
  Panie wysłuchaj modlitwę moją, a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie!

 3. Za mojego Kochanego męża, za robotników od remontu naszego mieszkania i za hydraulików, którzy będą dziś robić u nas w mieszkaniu ogrzewanie gazowe. Proszę, obdarz ich Panie mądrością i błogosław każdy krok, by w Tobie – pięknie sobie poradzili. Tak nam dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny Prawdziwy. Amen.

 4. „Modlitwa jest najsubtelniejszym przejawem bezwarunkowej Miłości.” /G.Wojtczak>/

  Błogosławionego, pięknego dnia, pełnego zadumy nad sensem własnego istnienia. Z nieustanną modlitwą we wszystkich intencjach, każdego dnia z Wami!

 5. W intencji ks. Grzegorza Lechowicza, ks. Marcina Lipnickiego i ks. Andrzeja Szkoła o wszystkie potrzebne łaski Boże i wypełnienie świętej woli Bożej!

  O powrót do Kapłaństwa ks. Pawła i ks. Mirosława błagajmy wspólnie Kochani!!!

 6. Proszę za mojego męża, o zrozumienie i o zgodę – módlcie się, bo ja nie potrafie…BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZYSTKO!

 7. PANIE, PANIE…
  TY WSZYSTKO WIESZ – DAJ MI SWOJEGO PRZEWODNIKA, DAJ MI IŚĆ ZA NIM DO CIEBIE, BYM NIE USTAŁA…
  Ty wiesz, że Ciebie kocham!
  Ponad życie kocham…

 8. O nawrócenie mojego brata Krzysztofa i jego rodziny…
  O wyrwanie ich z pętów zniewoleń szatańskich!

 9. Święty Charbelu proszę o wstawiennictwo u Jezusa Miłosiernego w intencji Piotra o uzdrowienie duszy i ciała, o potrzebne łaski dla Niego oraz o umocnienie w wierze.

 10. Proszę o umocnienie ludzi dobrej woli niosących światu orędzie Ewangelii, bolejących nad tym,
  że Miłość jest odrzucana, niekochana i nieodkryta. Oni sami zaś nieodpowiednio potraktowani,
  jak Ten który ich posłał. Dobry Ojcze,który jesteś nieprzyjacielem naszych nieprzyjaciół i odnosisz się wrogo do odnoszących się tak do nas,proszę o pokutę dla ludzi obłudnych…

 11. “Potrzebujemy wiary,żebyśmy w faktach które nas spotykają poznali działającego Boga.”
  Przez wstawiennictwo Najświętszej Panienki, Św. Józefa, Świętych Archaniołów Michała, Gabriela oraz Rafała, Św. Ignacego, Św. Jadwigi, Św. Zygmunta, Św. Augustyna, Św.Joanny dArc, Św. Rity, Św. Moniki, Św. Brygidy, Św. Kingi, Św. Celestyny, Św. JPII, Św. Charbela oraz Św. Brata Alberta, Św. Ojca Pio, Św. Katarzyny Sieneńskiej, Św. Klary, Św. Róży oraz Św. Faustyny, zawierzam Bożemu Miłosierdziu siebie, moją Kochaną Rodzinę, Przyjaciół, a zwłaszcza Nieprzyjaciół, Współpracowników, a także Wszystkich Kapłanów, których ogarnia moje serce…
  Jak zwykle w sposób niezwykle szczególny zawierzam Bogu mojego Przyjaciela, Ojca Duchownego, Umiłowanego w Panu ks. Grzegorza Lechowicza, prosząc o głębokie i piękne oczyszczenie Jego Serca, by zdecydowanym i prężnym krokiem prawdziwie na CHWAŁĘ BOGU ruszył w ciemno za Światłem, Którym jest Sam Jezus Chrystus, …i tylko w tę Piątą Stronę Świata, bo i nigdzie więcej! Proszę również o całkowite wypełnienie Woli Bożej dla nas, o Światło Ducha Świętego, o Wielką Bożą Odwagę i Siłę w wiernym pielgrzymowaniu, które wyznacza nam Pan Zastępów. Napełniaj nas Panie Twoją wierną, niepojętą i uszczęśliwiającą Miłością, aż po same brzegi naszych serc, byśmy nie ustali w niesieniu jej na cały Twój Boży świat, w który nas posyłasz.
  Przenikaj mnie, Boże, i poznaj moje serce, doświadcz mnie i poznaj moje myśli. I zobacz, czy idę drogą nieprawą, a prowadź mnie drogą odwieczną.
  Błogosławionego, pięknego czasu Kochani Bracia i Siostry!

 12. Proszę o midlitwę w intencji własnej o łaskę wiary i nadzieji o nawrócenie i otwarcie serca mojego. Bóg zapłać .

Możliwość komentowania jest wyłączona.