Intencje na marzec – Pogotowie modlitewne Świętego Charbela /Wieści od księdza Jarka

55

Jak co miesiąc zapraszam do do naszej wspólnej modlitwy za orędownictwem Świętego Charbela  w ramach prowadzonego przeze mnie (pod opieką ks. Jarosława Cieleckiego  http://padrejarek.pl/ks-cielecki/ ) Domu Modlitwy Św.Charbela (DM59)                                Modlimy się w otrzymanych intencjach w każdy czwartek o godzinie 20.00

Swoje intencje na ten miesiąc proszę zostawiać pod tym wpisem.

 

Ks. Jarek idzie do pustelni

Zakończyły się prowadzone przez ks. Jarosława rekolekcje w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sosnowcu. Trwały 4 dni, od niedzieli do wczoraj. Uczestniczyły w nich dzieci, młodzież i dorośli.

My, kapłani byliśmy bardzo zaniepokojeni tym, że na 3 tysiące wiernych w parafii w rekolekcjach wzięło udział może 400 osób. Podczas spowiedzi dzieci mieliśmy zdarzenie, które wszystkich nas przeraziło. Grupa gimnazjalistów, około 20 osób, odmówiła spowiedzi, a tym samym przystąpienia do Komunii Świętej. Ksiądz prosił, zapraszał, jednak nie można było nic zrobić. Stanowczo odpowiedzieli, że nie, nie pójdą. Jest to naprawdę przejmujące – mówi ks. Jarek. – Krwawiło moje serce, gdy podczas Mszy św. była wypowiadana na głos modlitwa: módlmy się za tę młodzież, która tu jest, a nie przystąpiła do sakramentu pokuty i nie przyjęła Komunii Świętej w sposób świadomy. Są to znaki odrzucenia Boga. Do świątyni jeszcze przyszli, bo to obowiązek szkolny, byli z nauczycielem. Musimy tym młodym ludziom przede wszystkim dawać przykład wiary i miłości.

33

Potrzeba wielkiej modlitwy, gdyż w rekolekcjach uczestniczy coraz mniej ludzi. I dzieje się tak nie dlatego, że nie mają takich możliwości, lecz z tego powodu, że wolą spędzać czas w domach przed telewizorami, komputerami…- Rozmawialiśmy z księżmi i doszliśmy do wniosku, że chyba trzeba pójść do każdego domu, tłumaczyć prawdy wiary, zapraszać na nowo do świątyni – dodaje ks. Jarek.

Podczas rekolekcji w Sosnowcu ks. Jarosław, jak za każdym razem na koniec tych dni łaski, razem ze wszystkimi odmówił modlitwę konsekracji serc dla Matki Bożej. Tam też nałożył nowy ornat, dar od pielgrzymów, który został poświęcony w klasztorze w Annaya, na ołtarzu, na którym odprawiał św. Charbel. Ornat poświęcił wówczas ks. Paolo Cecere, przyjaciel św. Ojca Pio.

Podczas rekolekcji dzieci poznały postać św. Charbela. Był nawet konkurs: malowały jego wizerunek. Sześć najpiękniejszych prac ks. Jarek zabierze do pustelni w Annaya. – Będę gorąco modlił się za was, którzy nie przyjęliście Jezusa, aby św. Charbel wyprosił  łaskę otwarcia waszych serc. Dlatego też postanowiłem, w tej również intencji, wyjechać w październiku do Libanu, by zamknąć się na jakiś czas w pustelni św. Ojca Charbela. Będę tam prosił w szczególny sposób o przebłaganie za własne grzechy i błędy. Będę błagał za tymi, którzy są daleko od Chrystusa, aby odnaleźli Go w swym życiu. Będę modlił się zwłaszcza za moich wrogów i prześladowców. Zgodę na pobyt i modlitwę w pustelni już otrzymałem. Będę tam pierwszy po śmierci św. Ojca Charbela. Wielkim przywilejem jest dla mnie najbliższy czas modlitwy i budowania pustelni w Polsce i we Włoszech. Pobyt w Annaya to wyjątkowe przygotowanie się do tamtych, na pewno niezwykłych dla mnie dni i przeżyć. W pustelni będę żył takim samym rytmem, jak święty o. Charbel: modlitwą, postem i pokutą. Pomimo że jest tam już prąd elektryczny, nie będę z niego korzystał. Chcę spędzić czas na modlitwie, skupieniu przy lampie oliwnej, również nocą, by być w jeszcze większej więzi ze wszystkimi Domami Modlitwy, które taką lampę zapalają podczas każdego spotkania. Mój pobyt tam pragnę traktować jako dziękczynienie za całe pielgrzymowanie przez 3 lata do ponad 250 parafii, tysiące przejechanych kilometrów, nałożenie rąk na tysiące ludzi, modlitwę wstawienniczą za nimi, a także modlitwę błagalną o uwolnienie z jakichkolwiek zniewoleń i nałogów. Już proszę wszystkich  o modlitwę, bym dobrze się do tego pobytu w pustelni przygotował mówi ks. Cielecki.

Módlmy się w intencji księdza Jarka, który jeszcze w tym miesiącu poprowadzi rekolekcje w trzech parafiach w Polsce. Niech Domy Modlitwy rozpoczną modlitwę, by ks. Jarek dobrze przygotował się na wielkie spotkanie ze św. O. Charbelem przez pobyt i modlitwę w jego pustelni w Annaya.

44

 

 

44 myśli nt. „Intencje na marzec – Pogotowie modlitewne Świętego Charbela /Wieści od księdza Jarka

 1. Dzień siódmy nowenny: Święty Józef – obrońca uciśnionych

  Nie brakuje wokół nas ludzi potrzebujących skutecznej pomocy, wsparcia, pokrzywdzonych, a i sami nieraz możemy się zaliczyć do ich grona. Ratunku możemy szukać u św. Józefa. Do niego to zwracają się wdowy, sieroty, opuszczeni, przygnębieni. Nie ma takiego bólu, smutku czy troski, w których ten Święty nie mógłby nas pocieszyć.
  Święty Józefie, ty spośród wszystkich świętych jesteś największym obrońcą uciśnionych. Niezliczone są łaski i dobrodziejstwa, które dla nich wypraszasz. Twoje szlachetne serce gotowe jest przyjść z pomocą wszystkim potrzebującym, tak jak zaradzałeś potrzebom twoich Bliskich – Jezusa i Maryi.
  Święty Józefie, pociecho nieszczęśliwych, wspomagaj potrzebujących twojej pomocy, naucz znosić w cichości każdy krzyż.
  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
  Modlitwa
  Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś św. Józefa
  na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna,
  spraw, abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako opiekunowi,
  zasłużyli na jego orędownictwo w niebie.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  • Dzień ósmy nowenny: Święty Józef – patron umierających

   Śmierć (narodziny dla nieba) wpisana jest w naszą rzeczywistość. Każdego dnia o niej słyszymy. Mamy świadomość, że także każdy z nas będzie się z nią musiał spotkać. Jest to uprzywilejowany moment, do którego chrześcijanin przygotowuje się całe życie.
   Święty Józefie, niech twoje wstawiennictwo wyjedna nam łaskę dobrej śmierci. Bądź dla nas wzorem i pomocą w ciągu ziemskiego życia, a szczególnie w godzinę śmierci, abyśmy odchodzili z poczuciem dobrze wypełnionego życiowego powołania.
   Święty Józefie, patronie dobrej śmierci, módl się za konających i tych, którzy są już bliscy śmierci, a nie pojednani z Bogiem i ludźmi.
   Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
   Modlitwa
   Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś św. Józefa
   na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna,
   spraw, abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako opiekunowi,
   zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  • Dzień dziewiąty nowenny: Święty Józef – patron Kościoła

   Od momentu chrztu świętego jesteśmy włączeni w Kościół Chrystusowy. To wielka łaska. Jesteśmy jednak świadomi, że w obecnych czasach Kościół przeżywa trudne doświadczenia – istnieją smutne sytuacje w jego wnętrzu, ale też wzmaga się jego prześladowanie z zewnątrz; nasi bracia są zabijani za wiarę.
   Święty Józefie, zwróć swe miłosierne oczy z tronu swej chwały na świat katolicki. Przez bolesne strapienia, jakich doświadczyłeś w ziemskim życiu, przyczyń się za nami u Dawcy pokoju i miłości, aby po oddaleniu wszelkich doświadczeń i po przezwyciężeniu wszystkich błędów cały Kościół służył jedynie Bogu Najwyższemu.
   Święty Józefie, patronie Kościoła katolickiego, módl się za tę duchową Oblubienicę Chrystusa prześladowaną przez nieprzyjaciół. Proszę Cię Święty Józefie, wyproś u Jezusa, którego dziś pamiątkę Śmierci obchodzimy, pracę dla Ani. Nie zostawiaj jej samej z tym problemem.
   Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
   Modlitwa
   Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś św. Józefa
   na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna,
   spraw, abyśmy oddając mu na ziemi cześć jako opiekunowi,
   zasłużyli na jego orędownictwo w niebie.Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 2. Błagam o modlitwę w intencji uzdrowienia mojego jedynego synka Kamila z cięźkiej choroby

Możliwość komentowania jest wyłączona.