Święty Charbel w Koninie

k6

Niedawno pisałam świadectwo o działaniu św. Charbela i Matki Bożej z Pompejów w moim życiu     https://www.beme.com.pl/kartki-z-kalendarza/nowenna-pompejanska-i-swiety-charbel/     Dzisiaj kontynując temat pragnę Wam pokazać efekt “pracy” św. Charbela i mojej. Otóż w widocznym powyżej pięknym kościele w Koninie został w ubiegłym tygodniu uroczyście poświęcony na Mszy św. Nowennowej obraz z wizerunkiem św. Charbela mojego autorstwa. Cieszę się że będzie służył tamtejszym Parafianom. Wierzę, że św. Charbel będzie wypraszał obficie potrzebne im łaski…

kk

… z niedokończonym obrazem.

k5

Wnętrze kościoła w Koninie.

SONY DSC

Obraz z wizerunkiem św. Charbela mojego autorstwa.

SONY DSC

k3

Nowenna do św. Charbela

Trwa 9 dni i zajmuje tylko kilka minut dziennie. Składa się na nią krótka modlitwa do św. Charbela (Szarbela), która kończy się odmówieniem Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Odmawiamy ją z prośbą o konkretną łaskę, którą codziennie podajemy. Szczególnie warto ją odmawiać w przypadku życiowych trudności – w Nowennie prosimy o odwagę i cierpliwość w ich pokonywaniu oraz o łaskę poddania się woli Bożej.

Dzień pierwszy

Cudami słynący Święty Ojcze Szarbelu, którego nieskalane ciało przezwyciężywszy rozkład, wydzielało woń niebiańską, przybądź ku nam na ratunek i uproś u Boga łaskę (…). Amen.

Święty Szarbelu módl się za nami.

Panie, który obdarzyłeś Św. Szarbela łaską wiary, za jego wstawiennictwem proszę Cię o dar życia zgodnego z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień drugi

Święty Szarbelu, Męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia, Ciebie Pan Jezus uczynił jasną lampą na drodze życia wielu ludzi. Uciekam się do Ciebie i proszę przez Twoje wstawiennictwo o łaskę (…). Ufam Tobie. Amen.

Święty Szarbelu, wazo wypełniona przyjemną wonią, proszę Cię, wstaw się za mną.

Boże, pełnio łaskawości, który zaszczyciłeś Św. Charbela łaską czynienia cudów, ulituj się nade mną i wysłuchaj prośby, którą za jego pośrednictwem przynoszę. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień trzeci

Święty Szarbelu miły, który lśnisz jak jasna gwiazda na nieboskłonie Kościoła Chrystusowego, rozjaśnij moją drogę i umocnij moją nadzieję. Proszę Ciebie o łaskę (…). Proś o to Jezusa ukrzyżowanego, którego wiecznie wielbisz. Amen.

Święty Szarbelu, wzorze cierpliwości i ciszy proszę Cię, wstaw się za mną.

Panie Jezu, który oczyściłeś duszę Św. Szarbela i wspomagałeś go w dźwiganiu jego krzyża, daj mi odwagę pokonywania życiowych trudności z cierpliwością i poddaniem Twojej Boskiej Woli, przez jego pośrednictwo. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień czwarty

Święty Szarbelu tkliwy, uciekam się do Ciebie z ufnością mego serca. Z mocą Twego wstawiennictwa u Boga, oczekuję łaski (…), o którą proszę. Okaż czułość swoją raz jeszcze.

Święty Szarbelu, ogrodzie cnót, wstaw się za mną.

Boże, który obdarowałeś Św. Charbela łaską podobania się Tobie, pomóż mi wzrastać w cnotach chrześcijańskich i okaż miłosierdzie nade mną, bym mógł sławić Cię na wieki wieków. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień piąty

Święty Szarbelu umiłowany przez Boga, oświeć mnie, pomóż mi i naucz mnie miłowania Boga. Pospiesz mi na ratunek. Wrażliwy Ojcze, błagam Cię o łaskę (…).

Święty Szarbelu, przyjacielu dźwigających krzyż, wstaw się za mną.

Boże, wysłuchaj naszych próśb za wstawiennictwem Św. Szarbela. Ocal moje biedne serce i daj mi Twój pokój. Ukój niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień szósty

Święty Szarbelu nasz możny pośredniku, proszę Cię, wyjednaj łaskę (…) o którą Cię proszę. Jedno Twoje słowo do Jezusa wystarczy aby zostały odpuszczone moje grzechy, aby zostało okazane mi miłosierdzie i wysłuchana moja prośba.

Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi, wstaw się za mną.

Boże, który wybrałeś Św. Szarbela aby bronił nas przed Twoją karzącą ręką, za jego wstawiennictwem udziel łaski (…), dla Twojej większej chwały na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień siódmy

Święty Szarbelu umiłowany przez wielu, pomóż w naszej biedzie. Mam niezłomną nadzieję w Twoje wstawiennictwo u Boga. Proś o łaskę (…).

Święty Szarbelu, gwiazdo która prowadzisz zagubionych, wstaw się za nami.

Boże, moje niezliczone grzechy przeszkadzają Twojej Łasce w dotarciu do mnie. Udziel mi łaski żalu za moje grzechy. Proszę Cię o to za wstawiennictwem Św. Szarbela. Przywróć mi radość memu smutnemu sercu darowując o co proszę. Będący pełnią łaskawości, Tobie chwała i dziękczynienie na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień ósmy

Święty Szarbelu, kiedykolwiek klękam na kolana, poszczę, wyrzekam się czegoś lub wzywam Boga, moja nadzieja i wiara wzrasta. Błagam Cię o łaskę (…).

Święty Szarbelu, posłuszny Woli Bożej, wstaw się za nami.

Jezu, źródło i wzorze pokoju, który podniosłeś umiłowanego Św. Szarbela do ewangelicznej doskonałości, uroczyście proszę Cię, udziel mi łaski przeżycia reszty życia zgodnego z Twoimi przykazaniami. Kocham Cię Boże, mój Zbawco. Amen

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dzień dziewiąty

Święty Ojcze Szarbelu, zwracam się do Ciebie w ostatnim dniu Nowenny. Rozmowa z Toba jest pokarmem dla mego serca. Mam wielką nadzieję, że otrzymam od Jezusa łaskę, o którą proszę poprzez Twoje wstawiennictwo. Z głębi skruszonego serca obiecuję nigdy nie grzeszyć. Proszę Cię o (…).

Święty Szarbelu w koronie chwały, wstaw się za mną.

Panie, który wysłuchiwałeś modlitw Św. Szarbela i obdarzyłeś go łaską zjednoczenia z Tobą, zmiłuj się nade mną w mojej niedoli. Ocal mnie od zła, z którym sobie nie radzę.
Tobie chwała i dziękczynienie na wieki. Amen.

Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Przypominam, że można wpisywać swoje intencje modlitewne w komentarzach
pod wpisami. Nasz Dom Modlitwy ma nr 59. Naszym drugim Patronem jest badaczka natury i uzdrowicielka św. Hildegarda z Bingen. Można wpisywać również intencje o modlitwę za Jej wstawiennictwem. Zapraszam do wpisywania intencji oraz łączności modlitewnej w każdy czwartek o godz. 20.00

Chwała Panu!

SONY DSC

36 myśli nt. „Święty Charbel w Koninie

 1. Święty Charbelu, dziś rozpoczęłam kolejną Nowennę do Ciebie i proszę Ciebie o wstawienniczą modlitwę do Najlepszego Lekarza, Jezusa Chrystusa, by uzdrowił Bogusię z wszelkich chorób ciała i duszy. Niech Twoja Ojcze woń, otoczy Jej zmysły i ciało, ukoi Jej ból i da poczucie Twojej opieki. Amen.

  • Święty Charbelu, módl się ze mną niegodną, o uzdrowienie dla Bogusi. Amen.

  • Święty Charbelu, proś Jezusa ukrzyżowanego, by przez swoją Krew Najświętszą wylaną na drzewie krzyża uleczył chore ciało Bogusi. Amen.

  • Święty Szarbelu tkliwy, uciekam się do Ciebie z ufnością mego serca. Z mocą Twego wstawiennictwa u Boga, oczekuję łaski uzdrowienia, o którą proszę dla Bogusi. Okaż Jej czułość swoją raz jeszcze. Amen.

  • Wrażliwy na cierpienie ludzi Ojcze Szarbelu, błagam Cię nie ustawaj w wypraszaniu u Boga Ojca łaski całkowitego uzdrowienia dla Bogusi.

  • Boże, który wybrałeś Św. Szarbela, aby bronił nas przed Twoją karzącą ręką, za jego wstawiennictwem udziel Bogusi łaski uzdrowienia z wszelkich chorób obecnie ją nękających, ze skutków choroby nowotworowej, umocnij jej ciało i ducha dla Twojej większej chwały na wieki. Amen.

  • Święty Szarbelu umiłowany przez wielu, pomóż w naszej biedzie. Mam niezłomną nadzieję w Twoje wstawiennictwo u Boga. Proś o łaskę uzdrowienia dla Bogusi, która prowadzi Dom Modlitwy, jako wyraz wdzięczności dla Ciebie za to co już uczyniłeś, za to co czynisz i będziesz czynił dla niej i wszystkich, którzy się do Ciebie uciekamy. Amen.

  • Święty Szarbelu, kiedykolwiek klękam na kolana, poszczę, wyrzekam się czegoś lub wzywam Boga, moja nadzieja i wiara wzrasta. Błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla Bogusi, niech to Boże Dziecko, które rozwija Twoją cześć, będzie świadkiem Bożej mocy w Tobie św. Charbelu.

  • Święty Ojcze Szarbelu, zwracam się do Ciebie w ostatnim dniu Nowenny i pokornie proszę, byś wyprosił Twojej czcicielce, Bogumile łaskę zdrowia, by mogła wielbić Boga w Trójcy Jedynego i dziękować Tobie za cud uzdrowienia. Rozmowa z Tobą jest pokarmem dla mego serca, kontynuować ją będę przed Twoim obrazem namalowanym ręką Bogusi, ofiarowując w Jej intencji pełne uczestnictwo w Mszy Świętej o godzinie 18tej w kościele NMP w Koninie. Mam wielką nadzieję, że otrzymam od Jezusa łaskę, o którą proszę poprzez Twoje wstawiennictwo. Amen.

 2. Bogusiu! Jaki ten świat mały. 🙂 i jak Bóg nas zaskakuje :). Wczoraj dopiero poznałam Ciebie, ale jak się okazuje pierwej poznałam Twoje dzieło- obraz św. Charbela, który namalowałaś dla kościoła NMP w Koninie. Nie byłam na jego poświęceniu, ale go widuję ilekroć jestem na Mszy w tamtejszym kościele, tak więc połączył, skrzyżował nasze drogi Święty Pustelnik z Libanu. Obecnie obraz św. Charbela wisi w przykościelnej kaplicy. Będzie mi Ciebie przypominał. Pozdrawiam serdecznie z Konina.

  • Kochana Anno, skromny mnich święty O.Charbel potrafi zaskoczyć 🙂
   bardzo się cieszę że przyprowadził Cię do mnie 🙂 Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu coś ciekawego dla siebie. Wspomnij proszę o mnie w modlitwie gdy będziesz w kościele NMP w Koninie. Ja o Tobie też będę pamiętać 🙂 Pozdrawiam serdecznie z Katowic

  • Obiecuję, iż mimo niedyspozycji fizycznej nawiedzę w trakcie Nowenny kościół NMP i pokłonię się Ojcu Charbelowi. Dzisiejszą Komunię Świętą i dziewiątego dnia nowenny przyjmę w Twojej intencji. Niech Bóg będzie z Tobą.+

 3. Szczęść Boże…
  Proszę św.o. Charbela o wstawiennictwo w sprawie uzdrowienia dusz,ducha i ciała moich najbliższych i mnie także

 4. Proszę za wstawiennictwem św.Charbela o cuda w moim życiu,moim małżeństwie i mojej rodzinie.Danuta

 5. Proszę o modlitwę za pośrednictwem świętego O. Charbela o błogosławieństwo w trudnych chwilach mojego życia aby Bóg pomógł mi odnależć siebie i uwolnił mnie od samotności i powrót mojego przyjaciela losu dziękuję i pozdrawiam wszystkich ,którzy wesprą mnie swoją modlitwą zofia

 6. Wiara czyni cuda zwłaszcza jeśli bardzo głęboko ufamy Bogu mam nadzieję że moja modlitwa do św Charbela pomoże mi przetrwać moje trudne chwile w życiu sprawi aby życie nabrało znowu sens i wyzwoli mnie z samotności pomoże mi odzyskać utraconego przyjaciela ,którego bardzo kocham ,który mnie porzucił dla kogoś innego………..

 7. Proszę dla mnie o modlitwę poprzez wstawiennictwo Świętego Charbela aby wyprosił dla mnie łaskę u Jezusa uwolnienia od dręczącej mnie depresji a w moje serc wlał nową miłość i nowy pokój, którego moje serce szuka. Bóg zapłać za modlitwy!

  • prosze o modlitwe za moja corke Marlene by odnalazla w zyciu spokoj milosc i wiare.

 8. prosze o modlitwe za zdrowie moje corki uszek niemozna zrobic zabiegu poniewaz ma hemofilie prosze o nawrocenie meza za przeklenstwa jakie sa namnie powiedziane za pomoc zyciowa pomoc rozwiazania z mieszkaniem

 9. Proszę o modlitwę w intencji mojej siostry z prośbą o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej,ulgę w cierpieniu ponieważ bardzo cierpi ,brakuje już jej sił do dalszej walki z chorobą , została poinformowana ,że niema dla niej już ratunku.

 10. Prosze o modlitwę w intencji uzdrowienia mojego nienarodzonego dzieciatka , lekarze nie dają zadnych szans wszystko w rekach Pana.
  Bóg zapłać

 11. Ciesze sie ze poznałam nowego świętego do za pośrednictwem którego będę mogła modlić sie w sprawie wielu nurtujących mnie spraw Dziekuje Bogu ze dał nam takiego sw i wiele świadectw uzdrowienia Jezeli mogłabym prosić gdzie mam napisać swoje prośby i wspólna modlitwę w czwartki o 20 tej zależy mi bardzo

  • Swoje intencje modlitewne można wpisywać w komentarzach pod wpisami w dziale Dom Modlitwy – także w tym miejscu.
   W każdy czwartek o 20.00 modlimy się w otrzymanych intencjach. Zapraszam

  • Jestem pod wielkim wrażeniem po zapoznaniu się jakie ogromne znaczenie może przynieść wiara za sprawą Swiętego ojca Charbela zofia

 12. Proszę o modlitwę za pośrednictwem Charbela o zdrowie dla mojego męża i trwałe wyleczenie z nowotwora.
  Bóg zapłać
  Urszula

 13. Prosze o modlitwe w intencji mojej spowiedzi, z ktora mam problem, jeszcze nie dotarlam do konfesjonalu. I o zdrowie dla Francesco, nawrocenie dla niego, jego rodziny, Krystiana, taty, znajomych z pracy.

  • Dziekuję!
   Dla mnie to wielka radość…maluję kolejne wizerunki Świętego…

Możliwość komentowania jest wyłączona.